Fitt mama mellett a baba is boldogabb!

FittKismama

FittKismama

Sérvmentes Boldog Új Évet!

avagy így bámuld a tévét helyesen

2014. december 30. - Lakatos Éva

Itt az év vége. A szerencsések most otthon pihennek egy jó könyv társaságában vagy egyszerűen a kanapén heverészve kapcsolgatják a tévét. Ha nem vagy ilyen szerencsés, dolgozol, vagy a gyerekek foglalnak le, akkor is szánj magadra legalább 20 percet, amikor lelassítasz és…

Tovább

Gyakorlatok menstruációs zavarok ellen 2

második rész

Egy hete szó esett arról a blogban itt , hogy  a ciklus megváltozása, rendszertelensége  ellen mi is tudunk pár gyakorlattal tenni. Könnyen kivitelezhető gyakorlatok, amelyek hosszabb távon fejtik ki hatásukat, hat hormonháztartásunkra, ezáltal javíthat a helyzeten. Első gyakorlat…

Tovább

Terhes(ségi) túlsúly

Újra élen állunk Európában. Nem csak a kiváló gazdasági mutatóink érdemelnek szót, hanem az OECD 2014-es egészségügyi felmérése is. Harminc vizsgált országból mi vagyunk az elsők elhízás kategóriában (forrás:…

Tovább

Mi a core?

Úton-útfélen olvassuk, halljuk, használjuk ezt a szót, de nem feltétlen tiszta a kép, mit is jelent.  A blog témájához kapcsolódóan, sokszor hangzik el, hogy a core stabilitását, erősítését kell szorgazmazni, ha családalapításra adjuk a fejünket. A core jelentése mag,…

Tovább

Hogyan válasszunk edzőt?

A tudatos családtervezés sokszor annyiban merül ki, hogy megbeszéljük párunkkal, hogy jöhet a kicsi, úgy érezzük megbírkózunk a feladattal. A női oldalon azonban számos dolgot át kell(enne) gondolnunk, terveznünk. Megváltoztatjuk munkánkhoz, karrierünkhöz való viszonyunkat,…

Tovább

Karácsonyra D-vitamint!

Téli kismamának lenni nem rossz. Kisebb a dehidratáció, a vizesedés esélye, nem szenvedünk a 40 foktól és a túlpörgő pulzusunktól. Télen nem árt, a vitaminokra, nyomelemekre fokozottabban odafigyelni, nyáron sokkal jobban esik egy lédús dinnye vagy egy kiadós saláta, decemberben…

Tovább

A folyadékfogyasztás fontossága

Ez a bejegyzés semmi újat nem hoz, mégis sosem lehet elégszer hangsúlyozni a megfelelő folyadékmennyiség fontosságát. Ha mindenki tudja, miért nem figyelünk rá? Szerintem az egyik legnehezebb dolog erre figyelni, de korántsem lehetetlen. Gyorsan alkalmazkodik szerveztünk és főleg az…

Tovább

Gyakorlatok menstruációs zavarok ellen

Első rész

Ha valami elromolhat, az el is romlik. Így van ezzel szervezetünk is, főleg ha olyan összetett és bonyolult, mint a női anatómia. Minden nő életében bármennyire egészséges is, legalább egyszer tapasztal valami rendellenes működést ciklusában. A hormonális zavarok, a pajzsmirigy…

Tovább

A helyes testtartásról

Ez a poszt kevésbé szól a pocakosokról. Egyszerűen azért, mert ha már úton van a baba már kevésbé, vagy egyáltalán nem tudunk változtatni a helytelen testtartáson. Az évek alatt beivódott mozdulatok nem írthatók ki egyik pillanatról a másikra. Az erős has-hátizmok…

Tovább

Fizikai munka a várandósság alatt

hitek-tévhitek az emelgetésről

Nemrégiben olvastam Dr. Czeizel Endre egy írását a fizikai terhelésről, ezt röviden összefoglalom Nektek. A kiinduló gondolata az volt, hogy sikerült egyes orvosoknak arra az álláspontra jutni, hogy a fizikai terhelés káros a magzatra. Nagyanyáink még a termőföldeken dolgoztak az…

Tovább
süti beállítások módosítása